Soffa och fåtölj
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 800 SEK
SOFFA, FÅTÖLJ, "Barbro", formgiven av Björn Hultén, Gärsnäs, 1900-talets slut, stomme i skiktlimmad bok, klädsel i mörkgrå textil, soffans djup ca 73 längd 140 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning
Slitage, tryckmärken, repor
246828
2014-05-15