Soffa och fåtölj

Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj
Soffa och fåtölj

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 800 SEK

SOFFA, FÅTÖLJ, "Barbro", formgiven av Björn Hultén, Gärsnäs, 1900-talets slut, stomme i skiktlimmad bok, klädsel i mörkgrå textil, soffans djup ca 73 längd 140 cm
PROVENIENS: Nationalmuseums fasta inredning

Slitage, tryckmärken, repor

246828

2014-05-15