Fat och skålar exportporslin Kina

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

STEKFAT, SKÅLAR, 1 par, exportporslin, Kina, stekfatet från omkring 1800, skålarna från 1900-talets början, dekor i underglasyrblått, längd 39 resp 36 cm

Repor

247060

2014-05-16