Hisako Mizuno Nathalie Lahdenmäki objekt Tema
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MIZUNO, Hisako (född 1968): (3), objekt, oglaserat stengods, signerade, höjd ca 8-18 cm,
LAHDENMÄKI, Nathalie (f. 1974), (2 )objekt, fat med sked, signerad och daterad 2005, oglaserat lergods, diameter ca 12 cm, lockask, signerad och daterad Nathalie 05, diameter ca 5, höjd ca 5 cm,
Proveniens: galleri Kaolin, Stockholm, gemensam utställning, 2005
247227
2014-05-24