F.W Tornberg bordsur
Klubbat för:
29 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSUR, 1900-talets första hälft, F.W Tornberg, Stockholm, i form av ånglok, ankargång, blånerade visare, termometer, kompass, barometer, fodral i bemålad metall, sockel i marmor med mässingslist, höjd 37 cm
Slitage, fungerar ej
247275
2014-05-17