F.W Tornberg bordsur

F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur
F.W Tornberg bordsur

Klubbat för:

29 000 SEK

Arviointi

10 000 SEK

Kuvaus

BORDSUR, 1900-talets första hälft, F.W Tornberg, Stockholm, i form av ånglok, ankargång, blånerade visare, termometer, kompass, barometer, fodral i bemålad metall, sockel i marmor med mässingslist, höjd 37 cm

Kuntoraportti

Slitage, fungerar ej

247275

Päivämäärä:

2014-05-17