Lis Ehrenreich fat skål Tema
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
EHRENREICH, Lis (Danmark, samtida): 2 st, fat, skål, signerade, glaserat stengods i vitt och grönt, diameter ca 31-34, höjd ca 3-17 cm,
Proveniens: galleri Kaolin, Stockholm, utställning nuancer i hvidt - og gront
Glasyrnagg
247283
2014-05-24