Brosch lornjett medaljong

Brosch lornjett medaljong
Brosch lornjett medaljong
Brosch lornjett medaljong
Brosch lornjett medaljong
Brosch lornjett medaljong
Brosch lornjett medaljong

Klubbat för:

650 SEK

1 200 SEK

BROSCH, markasiter och baguetteslipade gröna stenar, LORNJETT, silver, 1940-tal, RING, hårarbete med 18 k gulddetaljer, 1800-talets andra hälft, MEDALJONG, svart emalj, dekor med pärla, omkring 1900, höjd inkl. hängfunktion 6 cm

Emalj med skador, markasiter saknas, lornjett trasig

247394

2014-05-18