Brosch lornjett medaljong
Klubbat för:
650 SEK
1 200 SEK
BROSCH, markasiter och baguetteslipade gröna stenar, LORNJETT, silver, 1940-tal, RING, hårarbete med 18 k gulddetaljer, 1800-talets andra hälft, MEDALJONG, svart emalj, dekor med pärla, omkring 1900, höjd inkl. hängfunktion 6 cm
Emalj med skador, markasiter saknas, lornjett trasig
247394
2014-05-18