Brev skrivet av Stig Dagerman

Brev skrivet av Stig Dagerman
Brev skrivet av Stig Dagerman

Klubbat för:

450 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DAGERMAN, STIG (1923-1954), svensk författare. Egenhändigt skrivet och undertecknat brev till Arne Lundgren, Tidaholm (redaktör i Skaraborgaren). Odaterat, 1 sida med 7 rader.
Fuktskador, lagningar och revor.

Dagerman författade bl.a. Ormen, Bränt barn och Tysk höst.

247494

2014-05-26