Skålar glaserad keramik Tema
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKÅL på fot, 2 st, Masayoshi Oya (Japan 1979), glaserat stengods, signerad Masayoshi, höjd 8, diameter 17 cm
PROVENIENS: Kaolin Stockholm 2008, samt SKÅL, oidentifierbar konstnär, glaserat lergods, höjd 11, 21,5 cm
Större skål på fot med kantnagg.
247537
2014-05-25