Skålar glaserad keramik Tema

Skålar glaserad keramik Tema
Skålar glaserad keramik Tema
Skålar glaserad keramik Tema
Skålar glaserad keramik Tema
Skålar glaserad keramik Tema
Skålar glaserad keramik Tema
Skålar glaserad keramik Tema
Skålar glaserad keramik Tema
Skålar glaserad keramik Tema
Skålar glaserad keramik Tema

Klubbat för:

1 700 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL på fot, 2 st, Masayoshi Oya (Japan 1979), glaserat stengods, signerad Masayoshi, höjd 8, diameter 17 cm
PROVENIENS: Kaolin Stockholm 2008, samt SKÅL, oidentifierbar konstnär, glaserat lergods, höjd 11, 21,5 cm

Större skål på fot med kantnagg.

247537

2014-05-25