Klubbat för:
1 700 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, konturerad samt förgylld kant, polykrom dekor i emaljfärger med motiv av bambu och blommande fruktträd, Daoguangs märke, diameter 17 höjd 7,5 cm
Zustandsbeschreibung
247620
2014-05-19
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner