Skulptur Anita Brusewitz- HanssonTema

Klubbat för:

350 SEK

2 000 SEK

OBJEKT, delvis glaserat lergods, dubbelsidig dekor, längd 54 cm, SKULPTUR, lergods, "Havande", Anita Brusewitz- Hansson, monogramsignerad AB, höjd inklusive träsockel ca 32 cm, VÄGGRELIEF, glaserat stengods, Mari Pårup, ansikte, signerad MP, höjd 52 cm

Slitage, märken, kvinnotorso lös från sockel

247675

2014-05-25