Kniv och behållare 1700-tal

Kniv och behållare 1700-tal
Kniv och behållare 1700-tal
Kniv och behållare 1700-tal
Kniv och behållare 1700-tal
Kniv och behållare 1700-tal
Kniv och behållare 1700-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KNIV, rokoko, 1700-tal, England, blad i rostfritt stål, skaft i porslin polykromt bemålad med motiv av figurscen och blommor med insekter, längd 27 cm, BEHÅLLARE, fajans, 1700-tal, Flandern eller Frankrike, polykromt bemålad med motiv av man, diameter 8,5 cm

Nagg, knivens skaft med skador och lagningar

247691

2014-05-19