Karl Gustaf Berger oljemålning

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BERGER, Karl Gustaf (1837-60): Fåraherde i landskap, signerad och daterad Karl Gustaf Berger Götheborg 1859, olja på duk, 71x59 cm
PROVENIENS: Riksrådet Karl David Forsberg

Smärre tryckslada och smärre färgbortfall

247706

2014-05-20