Skulpturer Elsie Dahlberg Eva Lange Tema

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SKULPTUR, gips, Elsie Dahlberg, kvinna med ögonbindel, signerad Elsie Dahlberg, H 23 cm ink träsockel, SKULPTUR, gips, "Liten blomma", signerad Eva Lange, H 8 cm ink stensockel, SKULPTUR, glaserat stengods, "Återstoden", Nils Gunnar Zander, signerad Zander, H 26 cm, SKÅL på fyra fötter, glaserat lergods, oidentifierad konstnär, monogramsignerad IV, L 24cm H 13 cm

Ytslitage

247770

2014-05-25