Fat tallrikar 1700-tal Fürstenberg
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FAT, TALLRIKAR, 6 st., 1700-talets mitt, Fürstenberg, alla delarna handmålade, motiv med europeiska fågelarter, alla delarna märkta F i blått under glasyren, fatets diameter 30 cm, tallrikarnas 24 cm
Fatet med nagg, två tallrikar med smärre nagg
247859
2014-05-19