Fat tallrikar 1700-tal Fürstenberg

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FAT, TALLRIKAR, 6 st., 1700-talets mitt, Fürstenberg, alla delarna handmålade, motiv med europeiska fågelarter, alla delarna märkta F i blått under glasyren, fatets diameter 30 cm, tallrikarnas 24 cm

Fatet med nagg, två tallrikar med smärre nagg

247859

2014-05-19