Soffa stolar 1800-tal senempire
Klubbat för:
9 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFA, BORD, STOLAR, 6 st, 1800-tal, senempire, fanér i masurbjörk, klädsel i tyg, stolarnas ryggar med intarsia, bordets sarg med lådor, soffan med lösa cylinderkuddar, soffans längd ca 220, bordets höjd 74, diameter ca 110, stolarnas sitthöjd ca 47 cm
Slitage, bordet med fanérbortfall, lös list medföljer
247924
2014-05-20