Torsten Renqvist Gapstock

Torsten Renqvist Gapstock
Torsten Renqvist Gapstock
Torsten Renqvist Gapstock
Torsten Renqvist Gapstock

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SKULPTUR, Torsten Renqvist (1924-2007): Gapstock, signerad och daterad Torsten Renqvist -69, snidat trä, höjd 60 cm

LITTERATUR
Beate Sydhoff: Torsten Renqvist konstnären, jorden och tiden, Uddevalla 1984, jämför Gapstock i fur, 1969, avbildad på sidan 136

247969

2014-05-20