Striglakors i silver
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STRIGLAKORS, silver, stämplad Jonas Wahlberg Ystad(verksam1834-1859), färgade glasstenar och filigrandekor mot förgylld bakgrund, dekor av runda hängen och kulor, kedja, korsets totala höjd 14, 5 cm
Kristuskors senare pålödning
247982
2014-05-22