Striglakors i silver

Striglakors i silver
Striglakors i silver
Striglakors i silver
Striglakors i silver
Striglakors i silver
Striglakors i silver

Klubbat för:

14 500 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STRIGLAKORS, silver, stämplad Jonas Wahlberg Ystad(verksam1834-1859), färgade glasstenar och filigrandekor mot förgylld bakgrund, dekor av runda hängen och kulor, kedja, korsets totala höjd 14, 5 cm

Kristuskors senare pålödning

247982

2014-05-22