Ring 18 k vitguld smaragd och diamanter

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 200 SEK

RING, 18 k vitguld, cabochonslipad smaragd samt 10 åttkantslipade diamanter, carmosémodell, Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1951, ringstorlek ca 18,5 mm, vikt ca 2,3 g

Smaragd med slitage och skador

248056

2014-05-22