Nils Ståhl sekretär Vimmerby

Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby
Nils Ståhl sekretär Vimmerby

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

SEKRETÄR, Nils Ståhl, Axel Ståhls möbelfabrik, Vimmerby 1930-tal, fanérad med gonzales och almrot, intarsiadekor i bland annat buxbom, päron och macassar, klaffens intarsia med motiv av figurer i landskap av bland annat valnöt, cabomba, alm, almrot och peppar, inredning med lådor fanérad i citron och peppar, invändig belysning, nyckel medföljer, höjd 132, 100x42 cm

Smärre slitage på benställningen, elsladden avklippt

248077

2014-05-20