Sockerskål 1800-talets mitt
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BRÄNNVINSSKÅL, silver, hänklar i form av drakar, liv med graverad dekor av akantusslingor, Christoffer Nordin (-1819-1858), Hudiksvall, årsindex saknas, höjd ca 12 cm, vikt ca 130 g
Mindre bucklor, bristning
248117
2014-05-21