Sockerskål 1800-talets mitt

Sockerskål 1800-talets mitt
Sockerskål 1800-talets mitt
Sockerskål 1800-talets mitt
Sockerskål 1800-talets mitt
Sockerskål 1800-talets mitt
Sockerskål 1800-talets mitt

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BRÄNNVINSSKÅL, silver, hänklar i form av drakar, liv med graverad dekor av akantusslingor, Christoffer Nordin (-1819-1858), Hudiksvall, årsindex saknas, höjd ca 12 cm, vikt ca 130 g

Mindre bucklor, bristning

248117

2014-05-21