Matservis Rörstrand
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVIS, 38 dlr., flintgods, Rörstrand, Sing-Fo (1892-1907): bestående av: 12 mattallrikar, 6 assietter, 11 djupa tallrikar, karaff, 2 såsbåtar, 3 uppläggningsfat, längd 30-37 cm, soppterrin på fötter, 2 terriner på fötter
Slitage, nagg på mattallrikar och djupa tallrikar, skadad såsbåt, samt nagg
248205
2014-05-21