Matservis Rörstrand

Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand

Klubbat för:

1 300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SERVIS, 38 dlr., flintgods, Rörstrand, Sing-Fo (1892-1907): bestående av: 12 mattallrikar, 6 assietter, 11 djupa tallrikar, karaff, 2 såsbåtar, 3 uppläggningsfat, längd 30-37 cm, soppterrin på fötter, 2 terriner på fötter

Slitage, nagg på mattallrikar och djupa tallrikar, skadad såsbåt, samt nagg

248205

2014-05-21