Fat Stig Lindberg Grazia
2014-05-23
248230
| Klubbat belopp | 1 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
FAT, keramik, Stig Lindberg, Gustavsberg, "Grazia", dekor i silver med motiv av kvinna med slöja och hästhuvud, signerad Stig L, med gåvoinskription daterad 1952, modellnummer 224, diameter 34,5 cm