Tekopp och tallrik Qianlong (1736-95)
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEKOPP och TALLRIK, porslin, Kina, 1700-tal, tallrik med dekor i famille rose och motiv av trädgård, koppen med reserver innehållande motiv av trädgård, tallrikens diameter 23, koppens höjd 4 diameter 8 cm
Smärre nagg och sprickor i tallrikens brätte
248406
2014-05-23