Fällbord Siölin 1700-tal
Klubbat för:
12 500 SEK
Arviointi
6 000 SEK
Kuvaus
FÄLLBORD, Mälardalen, av Jacob Sjölin (mästare 1767-85/88), signerat JAC: SIÖLIN Köping och Kongsörs nr 526, fanerat med alrot, tredelad pelarfot, höjd 74, diameter 85 cm
Kuntoraportti
Slitage, spikhål på skivans undersida, smärre ytslitage på skivan
248434
Päivämäärä:
2014-05-22