Fällbord Siölin 1700-tal

Fällbord Siölin 1700-tal
Fällbord Siölin 1700-tal
Fällbord Siölin 1700-tal
Fällbord Siölin 1700-tal
Fällbord Siölin 1700-tal
Fällbord Siölin 1700-tal
Fällbord Siölin 1700-tal
Fällbord Siölin 1700-tal
Fällbord Siölin 1700-tal
Fällbord Siölin 1700-tal

Klubbat för:

12 500 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

FÄLLBORD, Mälardalen, av Jacob Sjölin (mästare 1767-85/88), signerat JAC: SIÖLIN Köping och Kongsörs nr 526, fanerat med alrot, tredelad pelarfot, höjd 74, diameter 85 cm

Kuntoraportti

Slitage, spikhål på skivans undersida, smärre ytslitage på skivan

248434

Päivämäärä:

2014-05-22