Sonia Delaunay

Sonia Delaunay
Sonia Delaunay
Sonia Delaunay
Sonia Delaunay

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

DELAUNAY, Sonia (1885-1979): "Spoutnik" 1976, färglitografi, signerad och numrerad Sonia Delaunay 8/75, 64x49 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift inköpt på Danderyds gymnasiums Cancergala 1986

248443

2014-05-22