Lampetter 1 par Nils Fougstedt Svenskt Tenn 1925
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LAMPETTER, 1 par, Nils Fougstedt, Svenskt Tenn, Stockholm 1925, tenn med mässingslist, stämplade Svenskt Tenn med änglamärket Y7, höjd 22 cm
Litteratur: Katalog Firma Svenskt Tenn, 1931
Mindre bucklor och repor
248457
2014-05-26