Samling teateraffischer och konsertprogram 1800t
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TEATERAFFISCHER, KONSERTPROGRAM (ca 30). 1800-tal, bl.a. varierande storlekar, några i folio, bl.a. Kongl. Theatern... Figaros Bröllop, 1837, Kongl. Theatern... till för mån för M:lle Högqvist... Ett giftermål, 1844, Cirque Royal du Nord... Representation i konstridning och Häst-dressur, samt 4 tyska, (bl.a. Köngliche Schauspeile, Grossherzoglisches Hoftheater zu Karlsruhe) från 1824 och 1882
Skador, veck, revor och småfläckar, 1 fläckad,
248754
2014-05-26