Tekoppar Kina 1800-tal

Tekoppar Kina 1800-tal
Tekoppar Kina 1800-tal
Tekoppar Kina 1800-tal
Tekoppar Kina 1800-tal
Tekoppar Kina 1800-tal
Tekoppar Kina 1800-tal
Tekoppar Kina 1800-tal
Tekoppar Kina 1800-tal
Tekoppar Kina 1800-tal
Tekoppar Kina 1800-tal
Tekoppar Kina 1800-tal
Tekoppar Kina 1800-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TEKOPPAR med lock och fat, 2 st, porslin, Kina, 1800-talets mitt, dekor i underglasyrblått av krigare respektive drakar, höjd ca 9 cm

Senare montage av metallskoning på kanter

248782

2014-05-24