Figuriner i blanc de chine
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
FIGURINER, 3 st, porslin, Kina, 1900-tal, blanc de chine, föreställande Guanyin bl a på lotustron, en sittande kvinna på tron med delvis genombruten dekor samt antikviteter, höjd 30-35 cm
Skador, lagningar
248786
2014-05-24