Jean Fautrier färgakvatint
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FAUTRIER, Jean (1898-1964): Stries, färgakvatint, 1964, signerad och numrerad, Fautrier 47/100, 56,5x42,2 cm
Colour aquatint, 1964, signed and numbered. Light stained, minor water stain, not examined out of frame.
LITTERATUR: Mason 284
248869
2014-05-26