8 st matsedlar från slutet av 1800-talet

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

MATSEDLAR (8), huvudsakligen 1890-tal, bl. a. från Hotel Rydberg (Gala-diner med anledning af Hans Majestät Konungens höga födelsedag 1893 21/1), Svenska bokförläggareföreningens femtiårsjubileum, 1893, Publicistklubbens årsfest anno 1896, m. fl. 8 st.

Varierande skick.

248881

2014-05-28