8 st matsedlar från slutet av 1800-talet
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
1 000 SEK
MATSEDLAR (8), huvudsakligen 1890-tal, bl. a. från Hotel Rydberg (Gala-diner med anledning af Hans Majestät Konungens höga födelsedag 1893 21/1), Svenska bokförläggareföreningens femtiårsjubileum, 1893, Publicistklubbens årsfest anno 1896, m. fl. 8 st.
Varierande skick.
248881
2014-05-28