Ziegler De Jure Belli samt band från 1500-talet
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ÄLDRE BÖCKER (2). ZIEGLER, C. In Hugonis Grotii de Jure Belli ac Pacis libros... Editio tertia... Frankfurt-Leipzig 1676. Graverad frontispis. Samtida pergamentband samt inkomplett religiös skrift, 1500-tal, troligen bibel i pergamentband från 1500-talet,
Ej genomgångna. 1500-talsbandet skadat, ej komplett.
248884
2014-05-24