Fruktbestick silver 1800-1900-tal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

FRUKTBESTICK, 10 dlr, silver/800, sekelskifte 1900, Tyskland, jugend, förgyllda blad i järn, TÅRTSPADE, silver, modell Olga, GW, sannolikt Falun 1862, SERVERINGSSPADE, Holland, LORNJETT, MARMELADSKED, SOCKERTÅNG, BARNMUGG, sterlingsilver, BÄGARE, MGAB, höjd ca 10 cm, FAT, Mexico, sterlingsilver, diameter ca 17 cm, BESTICK, 5 st, olika modeller och ålder, total vikt exklusive fruktbestick, lornjett och tårtspade ca 630 g

Gravyrer förekommer

248885

2014-05-24