Ytterfoder i majolika jugend
Klubbat för:
1 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
YTTERFODER, 2 st, majolika, jugend, 1900-talets början, varav golvurnan märkt Jasbo, vridet godronnerat liv med hänklar i dekor av lejonmaskaron samt vindruvor, höjd 22-40, diameter 20-23 cm
Krackeleringar i glasyren,
249099
2014-05-26