Ytterfoder i majolika jugend

Ytterfoder i majolika jugend
Ytterfoder i majolika jugend
Ytterfoder i majolika jugend
Ytterfoder i majolika jugend
Ytterfoder i majolika jugend
Ytterfoder i majolika jugend
Ytterfoder i majolika jugend
Ytterfoder i majolika jugend

Klubbat för:

1 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

YTTERFODER, 2 st, majolika, jugend, 1900-talets början, varav golvurnan märkt Jasbo, vridet godronnerat liv med hänklar i dekor av lejonmaskaron samt vindruvor, höjd 22-40, diameter 20-23 cm

Krackeleringar i glasyren,

249099

2014-05-26