Bägare silver 1700-tal

Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal

Klubbat för:

1 800 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

BÄGARE, silver, Johan Pettersson Berg, Norrköping 1754, svisselerad blom-och bladdekor, dekor av vågband i relief vid mynning och fotkant, invändigt med spår av förgyllning, höjd 10 cm, vikt ca 90 g

Kuntoraportti

249111

Päivämäärä:

2014-05-28