Bägare silver 1700-tal
Klubbat för:
1 800 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
BÄGARE, silver, Johan Pettersson Berg, Norrköping 1754, svisselerad blom-och bladdekor, dekor av vågband i relief vid mynning och fotkant, invändigt med spår av förgyllning, höjd 10 cm, vikt ca 90 g
Kuntoraportti
249111
Päivämäärä:
2014-05-28