Sengustaviansk spegel Karlskrona
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SPEGEL, 1800-talets början, sengustaviansk, väggfält med gouacher, träskuren dekor i form av bla pärlstav, förgylld och bronserad, försedd med Karlskronas hallstämpel, kvicksilverfolierat originalglas, höjd 108 cm bredd 48 cm
Slitage
249296
2014-05-27