Sengustaviansk spegel Karlskrona

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

SPEGEL, 1800-talets början, sengustaviansk, väggfält med gouacher, träskuren dekor i form av bla pärlstav, förgylld och bronserad, försedd med Karlskronas hallstämpel, kvicksilverfolierat originalglas, höjd 108 cm bredd 48 cm

Slitage

249296

2014-05-27