Vitrinskåp Edwardianskt

Vitrinskåp Edwardianskt
Vitrinskåp Edwardianskt
Vitrinskåp Edwardianskt
Vitrinskåp Edwardianskt
Vitrinskåp Edwardianskt
Vitrinskåp Edwardianskt
Vitrinskåp Edwardianskt
Vitrinskåp Edwardianskt

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

VITRINSKÅP, tidigt 1900-tal, England, Edwardianskt, fanérat med sidenträ, infärgad intarsia i form av växtdekor, dörrar med glas med utanpåliggande spröjsar, sidor med glas, profilerat krön, två lådor i sargen, hyllor i glas, höjd 198 125x37

Låset saknas, glaskivor med nagg, fanérskador, ställvis sliten skåpinredning

249339

2014-05-27