Konsolbord sengustaviansk stil
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KONSOLBORD, Sengustaviansk stil, 1800-talets första hälft, troligen Västsverige, träskuren dekor i from av kannelyrer kymation bladslingor fleuronger m.m, skiva i carreramarmor, höjd 73, 89x42 cm
Senare förgyllning, senare skiva, slitage, renoverat
249367
2014-05-28