Konsolbord sengustaviansk stil

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KONSOLBORD, Sengustaviansk stil, 1800-talets första hälft, troligen Västsverige, träskuren dekor i from av kannelyrer kymation bladslingor fleuronger m.m, skiva i carreramarmor, höjd 73, 89x42 cm

Senare förgyllning, senare skiva, slitage, renoverat

249367

2014-05-28