Brickbord 1700-tal Rörstrand

Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand
Brickbord 1700-tal Rörstrand

Klubbat för:

16 000 SEK

Schätzwert

20 000 SEK

Beschreibung

BRICKBORD, 1700-tal, bricka i fajans märkt Rörstrand S, blåvit dekor av blommor, senare underrede med målad dekor i rokokostil, höjd 75, 88x58 cm

Zustandsbeschreibung

Bricka med omfattande lagningar, slitage

249400

2014-05-28