Vinkoppar Kina 1700-tal

Vinkoppar Kina 1700-tal
Vinkoppar Kina 1700-tal
Vinkoppar Kina 1700-tal
Vinkoppar Kina 1700-tal
Vinkoppar Kina 1700-tal
Vinkoppar Kina 1700-tal
Vinkoppar Kina 1700-tal
Vinkoppar Kina 1700-tal

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VINKOPPAR, 8 st, porslin, Kina, 1700-talets första hälft, varav en med tillhörande fat, dekor i underglasyrblått, cappuccino cafe au lait samt famille verte, 2 koppar med oktagonal form, höjd 3,5-4 cm

Smärre nagg

249780

2014-05-30