Vinkoppar Kina 1700-tal
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VINKOPPAR, 8 st, porslin, Kina, 1700-talets första hälft, varav en med tillhörande fat, dekor i underglasyrblått, cappuccino cafe au lait samt famille verte, 2 koppar med oktagonal form, höjd 3,5-4 cm
Smärre nagg
249780
2014-05-30