James Brown The Passion
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BROWN, James (USA, född 1951): The Passion, bokverk med lös originalgouache på guldpapper samt 40 laserscannade akvareller, utgiven i samband med James Browns utställning på Anders Tornberg Gallery, Lund, nov/dec 1991, blyertssignerad James Brown, numrerad 26/100, utgiven av AB Propexus, Lund, linneband, skyddskassett i papp, gouachens bladmått 38x23 cm, förlagsny
249793
2014-06-07