Bordsklocka silver

Bordsklocka silver
Bordsklocka silver
Bordsklocka silver
Bordsklocka silver
Bordsklocka silver
Bordsklocka silver

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BORDSKLOCKA, silver, 1800-tal, dedikation "Kärt minne av ungdomsvännen Ch. Em. Löfvenskiöld" (Charles Emil L 1810-1888), handtag i form av orm samt fågleklo, höjd 12 cm, vikt ca 121 g

Buckla med lagning

249912

2014-05-30