Jordglober 1900-tal
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
JORDGLOBER, 2 st, 1900-talets första hälft, Prof dr Krauses Nya Handels- samfärdsglob, sockel med kompass, respektive "Svenska Bokhandelscentralen A.B:s, Stockholm, utarbetad av Dr Neuse, för handel. hem och skola", respektive höjd ca 55-63 cm
Slitage
249997
2014-06-03