Servietter damast
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
SERVIETTER, 6 st., damast, 1800-talets mitt, spegeln med central åttabladig ros omgiven av åttauddiga stjärnor, alla inom romboida ramverk, bred bård med parställda blommor samt veckat band, yttre och inre smalbård med stiliserade bladverk, i hörnen invävt monogram LW, ca 78x76 cm vardera
Fläckar, två med smärre bristningar, en med smärre lagning
250002
2014-05-31