Servietter damast

Servietter damast
Servietter damast
Servietter damast
Servietter damast

Klubbat för:

600 SEK

1 000 SEK

SERVIETTER, 6 st., damast, 1800-talets mitt, spegeln med central åttabladig ros omgiven av åttauddiga stjärnor, alla inom romboida ramverk, bred bård med parställda blommor samt veckat band, yttre och inre smalbård med stiliserade bladverk, i hörnen invävt monogram LW, ca 78x76 cm vardera

Fläckar, två med smärre bristningar, en med smärre lagning

250002

2014-05-31