James Rosenquist färgserigrafi

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ROSENQUIST, James (född 1933): Circles of confusion, 1966, signerad och daterad James Rosenquist, färgserigrafi, tryckt på tunnt papper, sannolikt provtryck, huvudupplagan om 200 exemplar gjordes för 11 Pop Artists Volume 1, bladstorlek 58,5x58,5 cm, oramad
LITTERATUR: jämför Glenn 10

Smärre hanteringsveck och missfärgningar

250217

2014-05-31