Skål Kina 1700-tal famille rose snäckfötter
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i famille rose av fågel och blommor på trädgårdsklippa, fyra snäckformade fötter i turkost, gult och persika, längd 32 cm
Smärre glasyrmistor och nagg. Glasyrslitage.
250306
2014-06-01